Na protest proti květnovému odvolání správní rady nemocnice oznámila odchod její ředitelka Zdeňka Hauswirthová, která byla zároveň primářkou ARO. S ní chtěla odejít i její zástupkyně na ARO Ivana Jarošová. Kvůli nedostatku lékařů hrozil zánik oddělení a tím i problémy při operacích.

„Problém na ARO se podařilo vyřešit, služby lékařů jsou zajištěny,“ uvedl pro Deník Jiří Hamous, primář chirurgie, který je nyní pověřen řízením nemocnice. Do Žatce totiž přišel před několika dny Zdeněk Bergl, který byl zástupcem primáře ARO nemocnice v Mostě. V současné době je pověřen řízením ARO v Žatci. „Služby na oddělení budou zajištěny za spoluúčasti asi osmi lékařů z okolních nemocnic. Podařilo se nám je získat díky mým kontaktům ve zdravotnictví v regionu,“ řekl Z. Bergl.

Podle jeho slov navíc i Ivana Jarošová stále ještě zvažuje, zda ze žatecké nemocnice skutečně odejde. „Nechali jsme dveře otevřené, každý odchod dobrého lékaře je pro nemocnici ztrátou,“ dodal. Z. Bergl se možná navíc i stane novým ředitelem nemocnice v Žatci. „Výběrového řízení na ředitele se zúčastním,“ řekl Deníku.

Zastupitelé po dvou měsících zvolili další správní radu nemocnice

Tři lidé odstoupili z rady nemocnice

V Žatci hledají lékaře na ARO

Na žateckém ARO hrozí kolaps