Po zhruba měsíci práce rezignovala polovina členů správní rady žatecké nemocnice. Chod městské nemocnice to však prý neohrozí. „Odstoupit se rozhodli Martin Štross, Veronika Škramlíková a Vladimír Martinovský,“ potvrdil včera žatecký místostarosta Aleš Kassal.

Tři členové správní rady odstoupili kvůli tomu, že se jim nepodařilo přesvědčit odcházející ředitelku Zdeňku Hauswirthovou k setrvání ve funkci. „Chtěla jsem ji přesvědčit, byla pro nás zárukou dobrého vývoje v nemocnici, ale nepodařilo se nám to, a proto odcházím,“ řekla odstupující Veronika Škramlíková. Bývalý předseda správní rady V. Martinovský se k události odmítl pro Deník vyjádřit.

Správní rada ještě stačila vypsat konkurz na ředitele. „Vedením nemocnice byl zatím pověřen primář chirurgie Jiří Hamouz,“ řekl Vladimír Záhorský, jeden ze členů správní rady, který zůstává. Chod nemocnice není podle vedení města ohrožen. „Výběrové řízení běží, chybějící členové správní rady budou voleni na mimořádném jednání zastupitelstva 12. července,“ dodal místostarosta.

Situace kolem nemocnice se začala komplikovat v květnu, kdy zastupitelstvo města z politckých důvodů odvolalo většinu dosavadní správní rady a jmenovalo členy nové. V reakci na to oznámila odchod ředitelka nemocnice Zdeňka Hauswirthová. Nyní končí i tři členové nové správní rady.

close zoom_in

Žatec hledá ředitele městské nemocnice

V Žatci hledají lékaře na ARO

Správní rada nemocnice poprvé jednala v novém složení

Rada města nepřesvědčila ředitelku, aby zůstala