Hádky a osobní útoky doprovázely na květnovém jednání zastupitelstva volbu posledního člena správní rady žatecké nemocnice.

Zastupitelé nakonec hlasy ČSSD, KSČM a nezávislých zvolili Petra Šmída, starostu nedalekých Hrušovan. ODS bez úspěchu navrhla Karla Malého, bývalého ředitele městské nemocnice v Žatci.

Správní rada žatecké nemocnice byla odvolána v dubnu, když zastupitelé vyhověli protestům jejích zaměstnanců a ředitele. Někteří členové odstoupili sami.

Nově byli ve zjitřené atmosféře dubnového jednání zastupitelů zvoleni Luboš Zimola, ředitel nymburské nemocnice, Erich Knoblauch, starosta Žatce, lékař Hassan Mezian z Litoměřic, žatecký zastupitel Jan Pech a Jiří Vlček, bývalý ředitel žatecké pobočky Komerční banky.

Aschenbrenner vs. Milfait

Šestý a poslední člen se volil na zastupitelstvu v květnu minulý týden. Oba dva kandidáti sdělili zastupitelům své představy, jak by měla žatecká nemocnice fungovat. Oba dva se shodli, že je třeba v hospodaření nemocnice hledat další rezervy. Zatímco Pavlovi Aschenbrennerovi (ODS) se nelíbil kandidát nezávislých, Milan Milfait (nezávislý) zpochybnil kandidáta ODS. To vyprovokovalo Pavla Aschenbrennera k osobním útokům na M. Milfaita. Opakovala se tak atmosféra předešlé schůze zastupitelů, na které se odvolávala a volila správní rada.

„Takováto trapná jednání poškozují mediální obraz žatecké nemocnice,“ řekl zastupitel Jan Pech (KSČM).

Správní rada žatecké nemocnice je po zvolení Petra Šmída kompletní, nyní by si měla zvolit svého předsedu.