Budoucnost dvou lůžkových oddělení, gynekologie a porodnice a také dětského oddělení v Nemocnici Žatec je značně nejistá. Krajská pobočka VZP totiž oznámila, že od ledna nemá zájem uzavřít smlouvu na jejich provoz.

Neprodloužení smlouvy největší tuzemské zdravotní pojišťovny by mohlo znamenat i úplné uzavření zmíněných oddělení. Ta jsou přitom jediná v celém okrese; před časem byla zrušena i v Lounech.

Více o událostech se dočtete v souvisejících článcích vpravo!

Jak ale vzkázal MUDr. Zdeněk Bergl, ředitel Nemocnice Žatec, oddělení se budou snažit zachovat "všemi dostupnými prostředky". Pokud vyjednávání s VZP nebudou úspěšná, hodlá jednat s ostatními pojišťovnami. Takovému scénáři ostatně nasvědčuje i vyjádření MUDr. Petra Veselského, ředitele krajské pobočky VZP v Ústí nad Labem: „Z naší strany je to definitivní rozhodnutí, nikoli námět k diskuzi.“

Z. Bergl zmínil možnost, že se nemocnice může obrátit na obyvatele okresu Louny a další spádové oblasti a požádat je, aby se přeregistrovali k jiným zdravotním pojišťovnám. Tím by VZP přišla o část příjmů od pojištěnců.

Vyjádřete svůj názor v diskuzi pod článkem. Anketa byla ukončena.