Jihokorejská společnost Nexen začne svou obří továrnu v průmyslové zóně Triangle u Žatce stavět pravděpodobně příští rok. Výroba pneumatik pro automobilový průmysl by se v ní měla rozjet počátkem roku 2018.

Do té doby proběhne přijímání zaměstnanců, v první fázi by jich měla továrna zaměstnat přibližně tisíc. Předpokládaný nábor pracovníků je v plánu v první polovině roku 2017. Vyplývá to z informací příspěvkové organizace SPZ Triangle s tím, že do konce roku 2022 by měl Nexen u Žatce zaměstnávat celkem 2300 lidí. Pokud tyto předpoklady naplní, stane se tak jasně největším zaměstnavatelem v okrese Louny.

Řízení na katastru nemovitostí

Nexen chce postavit továrnu ve střední části zóny Triangle, zabere téměř 70 hektarů. Část pozemků dosud podle výpisu z katastru nemovitostí patří římskokatolické církvi, která je získala v rámci restitucí. Příchod investora by to ale ohrozit nemělo, ujišťuje vlastník zóny Ústecký kraj. Církev slíbila, že pozemky získané v restitucích „obratem" prodá Ústeckému kraji.

„Aktuálně probíhá v této věci řízení na katastru nemovitostí. Nemáme žádné signály, že by v tom byly nějaké komplikace. Církev dodržela veškerá smluvní ujednání. V nejbližší době by měl být vlastníkem pozemků oficiálně Ústecký kraj," sdělila Magdalena Hanáčková, mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje. Podle dohody církev prodá své pozemky v zóně Triangle Ústeckému kraji za 100 korun za metr čtverečný. Ten je následně prodá Nexenu.