Po nočním větru se bez proudu ocitlo téměř 7000 domácností na severu Čech, kterým dodává elektřinu společnost ČEZ. Bez dodávek energie je také několik stovek odběratelů E.ON. Vyplývá to z informací energetických společností. Hasiči hlásí v souvislosti s nočním větrem desítky výjezdů.

Energetická společnost ČEZ ve středu v 6:00 ráno evidovala přes 20 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. "Bez elektřiny je necelých sedm tisíc odběrných míst. Jedná se především o oblast severovýchodních Čech. V terénu máme pracovníky poruchových služeb, kteří pracují na obnovení dodávky elektřiny," sdělila Holingerová.

Bez proudu jsou domácnosti na Děčínsku, Ústecku, Jablonecku, Semilsku, Trutnovsku a Jičínsku.

Od úterního večera do středečního ráno vyjely hasičské jednotky v Ústeckém kraji k 25 zásahům z důvodu silného větru. "Hasiči nejčastěji odstraňovali spadlé stromy a větve na pozemní komunikace, dráty vedení a jednom případě spadlý sloup," popsal za hasiče Lukáš Marvan.

V okresu Děčín vyjely jednotky k 13 zásahům na spadlé stromy na silnici a v jednom případě na dráty vedení. Jednotky zasahovaly v Horním Jindřichově, Rynarticích, Kerharticích, České Kamenici, Chřibské, Heřmanově, Valkeřicích, Mikulášovicích, Rožanech, či Království. Ve Varsndorfu odstraňovali spadlý strom v Děčínské ulici.

"V okresu Teplice zaznamenali hasiči jeden zásah, jednalo se o spadlý strom na vozovku u obce Lelov. V okresu Ústí nad Labem odstraňovali hasiči strom ze silnice u Tisé," doplnil Marvan. Spadlý strom hlásí ve středu ráno také obyvatelé ústecké ulice U Panského dvora.

V okresu Chomutov vyjely jednotky ke třem zásahům na spadlé stromy v Měděnci, Málkově a Chomutově. V okresu Most vyjely jednotky k 5 zásahům. Odstraňovaly spadlé stromy ze silnic u Nové Vsi, Brandova a Litvínova.

Provoz vlaků je po nočním větru omezen na čtyřech regionálních tratích v České republice, čtyři tratě byly od rána zprovozněny. V Libereckém kraji nejezdí vlaky mezi Novým Borem a Českou Lípou. Do 08:00 měla být trať zprovozněna.

Varování Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem platí do středečních 15:00. Podle meteorologů může vítr v nárazech dosahovat 70 kilometrů v hodině, na Českomoravské vrchovině, v Pardubickém kraji a západu Jihomoravského kraje kolem 90 km/h a na horách na severu až 110 km/h. Vítr by měl zeslábnout odpoledne.