Zastupitelé Žatce na svém březnovém zasedání pojmenovali komunikaci, která začíná křižovatkou s ulicí Pražská a končí křižovatkou s ulicí Wolkerova. Tato komunikace dosud název neměla, lidé, kteří tam bydleli, používali adresu Pražská.

Při výběru jména ulice bylo osloveno několik institucí. „Spolupracovali jsme s Regionálním muzeem K. A. Polánka, osloveny byly také komise rady města pro kulturu a cestovní ruch a komise výstavby a regenerace města. Společně jsme se dohodli na nejvhodnější variantě K Perči, protože tato komunikace poté pokračuje právě směrem k této lokalitě a mezi lidmi je tento termín zažitý,“ uvedl při jednání zastupitelstva František Havlíček, vedoucí odboru vnitřních věcí na žatecké radnici.

Pokud by se zastupitelům název K Perči nelíbil, bylo připraveno několik náhradních návrhů. Ulice se mohla jmenovat Reinerova, U Hřbitova, Kutnohorská nebo Čistá. Změna názvu ulice se bude týkat šedesáti lidí. „Nevím, proč se to přejmenovává. Podle mého názoru je to zbytečné. Už jsme byli zvyklí a ještě si teď budeme muset měnit všechny doklady,“ řekl našemu deníku jeden z obyvatel nové ulice Tomáš Filipovský.

Pro občany, kteří si budou muset vyměnit všechny doklady, je to nepříjemné běhání, platit ale nic nebudou. „Tato změna je z popudu městského úřadu, a tak je výměna dokladů zdarma,“ potvrdila Alena Kellerová, která má na žatecké radnici na starosti osobní doklady.