Do průmyslové zóny u Loun míří další dva investoři. Práci by mohlo najít několik stovek nezaměstnaných.

Novou průmyslovou zónu chce na okraji Louny postavit britská společnost. Průmyslová zóna o rozloze 31 hektarů by se měla jmenovat AGARA Industrial Park - Louny. Ležet by měla mezi obchvatem Loun, průmyslovou zónou jihovýchod a silnicí na Cítoliby.

Práce pro 1700 lidí

„Investor by mohl během jednoho měsíce podat žádost o územní rozhodnutí,“ uvedl vedoucí stavebního úřadu v Lounech Jiří Janíček. Záměr investora počítá s výstavbou osmi skladovacích a výrobních hal k průmyslovému využití, v nichž by mělo najít práci více než 1700 lidí.

Jedním z důvodů, proč si společnost zvolila tuto lokalitu, je dobrá dopravní dostupnost na silnici R7. V Lounech je tradice výroby a dostatečná pracovní síla. Další investor má v plánu realizovat v průmyslové zóně u Loun servisní a prodejní středisko zemědělských strojů John Deer.

Původní zóna japonských firem je v těsném sousedství

Čtyřhektarová průmyslová zóna Louny - jihovýchod, vedle které má nový areál vyrůst, je už plná. Je určena zejména pro lehký průmysl, velkosklady či velkoprodejny.

Lokalitu si oblíbily především japonské firmy. Hlavními investory jsou společnosti Aisan Bitron Czech, Ishimitsu Czech, Fujikoki Czech, Takada Industries Czech a Nachi Czech. V roce 2007 se v zóně usídlila irská společnost OMC Scientific a americká firma Portola.