Do hledáčku filmařů se věznice dostala v závěru listopadu. „Seznámit se s prostředím věznice, nasát atmosféru každodenního života odsouzených, ale i personálu přijel známý režisér Jan Prušinovský a scénárista Petr Kolečko. V doprovodu ředitele věznice Miroslava Špalka měli možnost zhlédnout prostředí výkonu trestu, včetně zázemí,“ informovala Vězeňská služba ČR.

Konkrétní důvody návštěvy zůstaly utajeny, zřejmě ale oba tvůrci připravují nový projekt. Ostatně mají na co navazovat, jejich společná díla jsou velmi úspěšná, staly se z nich divácké hity. „Nezůstalo pouze u zhlédnutí, jak režisér, tak i scénárista pokládali množství otázek, které jim pomohly složit reálný pohled na celkové prostředí. Jak oba pánové potvrdili jsou v přípravné fázi mapování a hledání inspirace,“ dodala Vězeňská služba ČR.

Jan Prušinovský je vyhledávaným českým režisérem. Kromě seriálů Okresní přebor a MOST!, na kterých spolupracoval právě s Petrem Kolečkem, má ve své filmografii snímky František je děvkař, Grand Prix, Kobry a užovky.

Natáčení filmu Poberta ve Věznici Drahonice
Do Věznice Drahonice přijel filmový štáb. Pořídil tam záběry pro film Poberta

Petr Kolečko je podepsán také pod řadou dalších seriálů, například Osada, Vinaři, Vyšehrad, Lajna. Je mimojiné autorem scénářů k filmům Padesátka, Masaryk nebo Bajkeři.

Letos to přitom není poprvé, kdy se v regionu filmaři do věznice podívali. V září se v Drahonicích na Podbořansku natáčel celovečerní snímek režiséra Ondřeje Hudečka Poberta. Pro film na hraně mezi komedií, dramatem a kriminálkou se tamní ženská věznice proměnila na mužskou. Natáčelo se například u vjezdové brány nebo na vycházkovém dvoře. „Filmoví vězňové zde hráli fotbal, basketbal, šachy či tenis anebo jiným způsobem trávili čas,“ prozradili členové Vězeňské služby. Film má mít premiéru v roce 2025.

Mohlo by vás zajímat: Dálnice D7 na Lounsku se za měsíc otevře. Stavbě se nevyhnuly problémy

Zdroj: Deník/Petr Kinšt