Majitel areálu, společnost PORTIN invest, chtěla s demolicemi a následnou výstavbou začít letos v létě, nestalo se tak. Podle nynějších plánů začne proměna prostoru pod historickým centrem Žatce počátkem příštího roku. Vlastník areálu řešil poměrně dlouhou dobu jeho podobu s příslušnými orgány státní správy a samosprávy.

„Během listopadu podáme žádost o společné vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Věřím, že je během ledna získáme, hned poté začneme s demolicemi a výstavbou. Termín otevření nového retailového centra v Žatci, který je stanovený před vánocemi roku 2024, zůstává,“ sdělil jednatel zmíněné společnosti Jindřich Kukačka.

Podle jeho slov vznikne v Žatci na základě jednání s úřady nadstandardní obchodní centrum. Zvláštní důraz se kladl kvůli blízkosti městské památkové rezervace na jeho vzhled. V areálu se počítá s velkým množstvím zeleně, která bude i na střechách a fasádách. Na zpevněných plochách se mají kromě asfaltu ve větší míře použít žulové kostky. Blízkosti památkové rezervace má také odpovídat barevné provedení reklamních poutačů a log obchodů.

„Pro nás je příprava obchodního centra v Žatci vzhledem k citlivosti území komplikovanější, a to i po stránce ekonomické, na druhou stranu je to pro nás určitá prestiž, stavět ve městě, které vstoupilo na seznam památek UNESCO,“ řekl Jindřich Kukačka.

Součástí proměny areálu bude rekonstrukce části ulice U Oharky a prostoru kolem autobusové zastávky. Do nového centra povede přístupová komunikace právě ze zmíněné ulice vedoucí podél Ohře.

Mohlo by vás zajímat: V Žatci se dá koupit kratom v automatu na nádraží. Je rizikem pro mládež

Automat na kratom a produkty z konopí na autobusovém nádraží v Žatci. | Video: Deník/Petr Kinšt