V blízkosti prodejny Kaufland v Lounech vznikají další obchodní prostory. Na jaře by tam mělo být otevřeno nové obchodní centrum. Zákazníkům nabídne koberce, textil a obuv. Stavba obchodů začala v říjnu loňského roku. Jelikož je mírná zima, stavební práce pokračují i v těchto dnech. „Otevření centra máme naplánované na duben letošního roku,“ uvedl Václav Koura ze společnosti Intercora, která stavbu realizuje.

Prodejna koberců bude mít rozlohu 850 metrů čtverečních a prodejna textilu a obuvi 450 metrů čtverečních. Centrum bude mít vlastní parkoviště s více než 35 místy, které bude přilehlé na místní komunikace. V lokalitě stojí již obchod Kaufland, který byl uveden do provozu v roce 2005. Prodejny textilu OP Prostějov a LDK, a K + B elektro byly otevřeny o rok později.

Nové obchodní centrum bude propojeno s parkovištěm Kauflandu schodištěm. V Lounech vyrostou i další velké obchody. Již několik let se mluví o výstavbě supermarketu Tesco. Vzniknout by mělo na pozemku vedle Penny Marketu, o který projevila zájem brněnská firma De Iure, s. r. o. Na pozemku na okraji Loun by mělo stát kromě obchodního i zahradní centrum.