Ještě řadu měsíců se má rozšiřovat silnice I/28 Louny – Most mezi Dobroměřicemi a Odolicemi.

Kvůli stavebním pracím musí řidiči jezdit po několik kilometrů dlouhé objížďce přes Břvany. Ještě letos má být dokončena první etapa prací a otevřena zmodernizovaná silnice v úseku od Dobroměřic po křižovatku u Rané. Práce se přesunou na tuto křižovatku a pak směrem k Odolicím. Na řidiče ale čekají další objížďky přes okolní vesnice i při těchto dvou etapách.

Kromě běžných řidičů stavební práce a objížďky komplikují práce i záchranářům. Pro pacienty ze severu Lounska nyní spíše než sanitky rychlé záchranné služby z Loun jezdí z Mostu.

„V souvislosti s úplnou uzavírkou silnice I/28 a tím i prodloužením dojezdových časů z Loun do spádové oblasti na severu Lounska je vhodnější tuto péči zajistit z výjezdového stanoviště Most,“ uvedl Čestmír Novák, vedoucí oblasti Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Tato praxe není podle jeho slov častá, nicméně se občas vyskytne. A to nejen na spádovém území Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, ale i mezi kraji. „Naposledy to byla před dvěma lety příhraniční spolupráce mezi Karlovarským krajem, kdy v jeho části péči asi týden zajišťovalo výjezdové středisko z Podbořan,“ dodal Č. Novák.

Uzavírka a objížďka na silnici Louny – Most se dotýká také práce hasičů. Ti ale mají tu výhodu, že v Libčevsi sídlí sbor dobrovolných hasičů zařazený v systému požární ochrany v kategorii JPO 2. Hasiči v Libčevsi jsou tím pádem dobře vybavení a velmi rychle akceschopní.

Problémy se zatím nevyskytly

„Zatím jsme žádný problém kvůli uzavření silnice neřešili. Krajské operační středisko v Ústí nad Labem o všech objížďkách ví a pokud by bylo třeba, určitě by do oblasti vyslalo hasiče i z Mostu. Ale tím, že v Libčevsi jsou dobře vybavení dobrovolní hasiči, mohou vyřešit řadu případů oni sami,“ vyplynulo ze slov Pavla Antoše, ředitel územního odboru Žatec Hasičského záchranného sboru.

Práce na rozšíření silnice I/28 Most – Louny v téměř sedm kilometrů dlouhém úseku mezi Dobroměřicemi a Odolicemi začaly letos na jaře, skončit mají v září příštího roku. Jsou rozděleny do tří etap a vyjdou na zhruba čtyři sta milionů korun. Řidičům bude po skončení prací sloužit širší, modernější a bezpečnější silnice.

Více o přestavbě silnice čtěte ZDE.