Vedení města Loun ocenilo trojici dětí, která minulý týden našla a příkladně odevzdala osm tisíc korun. Ty našly v kabele na ulici. Nalezené peníze se ještě téhož dne dostaly ke své majitelce.

Starosta Radovan Šabata a místostarosta Jan Čermák nyní na radnici ocenili Petra Prchala, Matyáše Kubáta a Dominiku Kubátovou, kterým jménem města poděkovali. Školáky doprovázeli rodiče a ředitel Základní školy Přemyslovců v Lounech Vlastimil Hubert, kam děti chodí.

„Vím, že si myslíte, že jste udělali normální věc. Je ovšem pravdou, že v dnešní době se takové věci zas tak často nevidí. Děkuji vám za všechny občany města," pronesl k žákům místostarosta Loun Jan Čermák.

Připomeňte si: Děti našly osm tisíc korun, peníze odnesly strážníkům

Během setkání nastínil ředitel základní školy průběh celé události. „Kvalita dětí i dospělých není jenom záležitostí školních známek, ale hlavně toho, jak se člověk zachová v takových situacích," upozornil Vlastimil Hubert.

Starosta města Radovan Šabata kromě poděkování žákům vzpomněl i nemalou zásluhu rodičů na tomto činu. „Všechno vychází z rodiny, proto velký dík patří i vám," dodal starosta směrem k rodičům. Na závěr pondělního setkání předali zástupci města žákům věcné dary.

Nalezené peníze odnesli strážníkům

Petr Prchal a Matyáš Kubát z osmé třídy a jeho sestra Dominika Kubátová z páté třídy zmíněné školy našli peníze minulé pondělí odpoledne. Zanesli je na služebnu městské policie. Veliteli směny tam žáci předali plátěnou tašku, která obsahovala plastové pouzdro, ve kterém bylo osm tisíc korun. Dále se v pouzdru nacházel doklad SIPO k zaplacení.

Jen o chvilku později se na služebnu dostavila nešťastná 82letá žena, která uvedla, že šla do města a po cestě ztratila tašku, ve které měla celý důchod. Totožnost ženy souhlasila se jménem na dokladu SIPO a žena tašku i s obsahem bezpečně popsala. Rychle se tedy ukázalo, že taška s penězi patří zmíněné ženě a velitel směny strážníků jí věci vrátil. Paní měla díky poctivosti školáků a rychlému nálezu ztracených věcí slzy v očích.