"Očkobus" na výstaviště v rámci expozice Dům 2021 přijel nabídnout vakcínu proti onemocnění covid-19 bez předchozí registrace. Od 10 do 17 hodin tu mobilní tým složený ze zdravotníků z teplické nemocnice naočkoval 56 lidí.

„S výsledným počtem naočkovaných lidí na výstavišti v Lounech jsme spokojeni. Na základě požadavků starostů a primátorů obcí a měst v Ústeckém kraji budeme dále realizovat očkování proti onemocnění covid-19 pomocí našich mobilních týmů při výjezdech, nyní i s očkovacím autobusem. Podobně jako v Lounech chceme autobus využít v Litoměřicích ve dnech 10. - 15. září, kde se na výstavišti koná veletrh Zahrada Čech,“ sdělila Dana Vaculíková, hlavní hygienička Krajské zdravotní a zástupkyně krajského koordinátora očkování, která má v gesci koordinaci mobilních očkovacích týmů.

Generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl.
Generální ředitel ŘSD: Proti D6 není odpor, problémem jsou pozemky

Týmy z nemocnic Krajské zdravotní postupně dorazí do všech koutů Ústeckého kraje. Zájemcům budou nabízet vakcínu Comirnaty od společností Pfizer/BioNTech nebo jednodávkovou Janssen od firmy Johnson & Johnson, lidé tak budou mít možnost výběru.

Očkovací autobus přijede hned v úterý 7. září také do Jirkova na Chomutovsku. Na náměstí Dr. E. Beneše bude mobilní tým vakcínu nabízet během koncertu Hornické kapely Severočeských dolů, a to mezi 16. a 18. hodinou.