Nový speciální vůz koupí do svého majetku Technická správa města Loun. Půjde o nakladač, který bude lépe nabírat a odtahovat vozy řidičů, jež překážejí při blokovém čištění ulic města.

Problémy dělají některé novější vozy

„Vůz bude stát zhruba milion korun. Jeho součástí je ramenový nakladač,“ řekla tajemnice Městského úřadu Louny Renáta Čapková. Technická správa města vůz potřebuje, protože některé překážející vozy nedokázala odtáhnout. Pak kvůli nim nemohla vyčistit danou ulici. „Bez odtahového vozu s ramenem nejsme schopni některé novější vozy při blokovém čištění města naložit,“ potvrdil ředitel TSM Zdeněk Kvapil.

Čištění ulic v Lounech probíhá pravidelně podle harmonogramu celý rok, největší frekvence je na jaře, kdy se ulice čistí od zimních posypů. Technické služby oznámí několik dní předem motoristům v dané lokalitě, že město chystá její čištění, a prosí řidiče, aby v udané době na místě neparkovali.

Auta, která na místě přesto zůstanou a překážejí úklidové četě v práci, se odtahují za asistence městské policie. Majitele pak většinou čeká pokuta.