Zaparkovat auto na místě, kde bude ten den prováděno blokové čištění, se v Lounech nevyplácí. Technická správa města taková vozidla odtahuje.

Jen za první pololetí letošního roku bylo z ulic města odtaženo 214 aut. „Čtyři byla odtažena na pokyn městské policie, a to z důvodu, že tvořila překážku v silničním provozu. Při blokovém čištění, kdy řidiči nerespektovali dopravní značení a stejně tam své auto ponechali, bylo odtaženo 210 aut,“ uvedl Václav Jelínek.

Ze statistiky vyplývá, že ze začátkem blokového čištění začnou kromě špíny z ulic mizet i auta. Zatímco v lednu a v únoru nemuseli pracovníci řešit ani jediný odtah, v březnu to bylo již 49 odtahů. V dubnu pak 40, v květnu 53 a v červnu zatím nejvíce 72 aut.

Auta se odtahují na pokyn městské policie v případě, kdy například stojí v křižovatce, na chodnících či na zákazech zastavení. V druhém případě je to právě při čištění ulic. Na pokyn pracovníků technické správy strážníci „pouze“ asistují a pořizují fotodokumentaci. Někteří řidiči buď zapomenou přeparkovat, nebo jsou například na dovolené a auto jim nemá, kdo přeparkovat.

Sedm aut si majitelé nevyzvedli

V takovém případě si řidič může podat odvolání, pokud komise uzná jeho důvody odvolaní jako oprávněné, platba je majiteli vozidla odpuštěna.„Ze 13 neuhrazených plateb za odtažení vozidla bylo uznáno šest případů, kdy byl poplatek vrácen. V sedmi případech si majitelé vozidlo ještě nevyzvedli,“ dodal V. Jelínek.

Na odtazích technická správa vybrala celkem 265 tisíc korun, z toho poplatky za odtah činily 260 tisíc korun, poplatky za umístění na záchytné parkoviště pak pět tisíc korun. Majitelům vozidel je tento poplatek účtován od druhého dne po odtažení.