“Dne 26.02.2020 Rada města Loun rozhodla o odvolání Mgr. Věry Benešové z vedoucího pracovního místa ředitelky Základní školy Louny, Školní. Rada města Loun rozhodla o vyhlášení konkursního řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní školy Školní s předpokládaným nástupem v dubnu - květnu 2020,” informovala bez bližších podrobností ve čtvrtek 27. února lounská radnice.

Vyjádření vedení Loun a ředitelky zmíněné školy redakce Deníku zjišťuje.

V Základní škole Školní v Lounech nedávno proběhla kontrola ze strany České školní inspekce. A to na podnět lounské radnice, která reagovala na petici rodičů, kteří loni na konci školního roku protestovali proti odchodům několika učitelů ze školy. „Předmětem kontroly je hodnocení kvality a efektivity poskytovaného vzdělávání a s ním souvisejících školských služeb, zejména s ohledem na podmínky, průběh a výsledky vzdělávacího procesu, součástí je také kontrola dodržování vybraných právních přepisů, které se k poskytování vzdělávání a školských služeb vztahují,“ uvedla tehdy lounská radnice.

„To, že z jedné školy odejde najednou tolik učitelů, je nestandardní. Zabývali bychom se tím, kdyby se to stalo i na jiné škole. Uvidíme, k jakým závěrům Česká školní inspekce dojde, podle toho učiníme další kroky,“ vyplynulo z dřívějších slov starosty Pavla Jandy.

Pod petici, která dorazila na lounskou radnici v květnu, se podepsalo přibližně 150 lidí. Požadovala, aby kvůli odchodům učitelů prověřila činnost ředitelky Základní školy Školní.