Tradiční závody offroadů se letos na Podbořansku neuskuteční. Po loňské ostudě, kdy akci musela ukončit vojenská policie, je už pořadatel nechce v bývalém vojenském prostoru pořádat.

Závody offroadů a terénních čtyřkolek v bývalém vojenském prostoru Kozinec mezi městem Podbořany a Vroutkem tradičně pořádala agentura 24 hours. Po loňských problémech, kdy je firma uspořádala i přesto, že neměla všechna povolení, ale letos závody nebudou. „Vzhledem k tomu, jak se k nám v loňském roce zachovali někteří místní aktivisté, neplánujeme v Podbořanech zatím nic,“ uvedl na dotaz Deníku jednatel agentury Ondřej Nachtigall.

Naráží tak na vedení Vroutku, které si závody na svém katastru nepřálo a akci proto loni nepovolilo. „Zastupitelstvo obce vydalo záporné stanovisko, protože na akci si stěžovali myslivci. Mají tam problémy s hlukem, s poškozováním mladých stromků a také s ničením majetku,“ zdůvodnil loňský postoj vrouteckých zastupitelů tamní místostarosta Jaromír Kubelka.

O loňském zásahu vojenské policie si můžete přečíst ZDE.

Ani letos by podle něj situace nebyla jiná, pro změnu postoje Vroutku nejsou žádné důvody. Loni se pořadatelé offroadových závodů rozhodli zákaz ignorovat a závody uspořádali. Odjel se závod čtyřkolek, auta byla po chvilce odvolána, zasáhla totiž vojenská policie. Ta nepovolenou akci ukončila.