Do Loun ve čtvrtek 21. června přijelo přes dvě stě mladých sportovců. Slavnostního nadhozu se na hřišti na výstavišti ujal prezident společnosti Fujikoki Toshiaki Shima. Do role chytače se vžil starosta Loun Jan Kerner. Přítomen byli i předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek a další hosté.

Nechybí samozřejmě tým Ústeckého kraje, ve kterém hrají i sportovci z Loun. Tým vede Petr Minařík, předseda oddílu Baseball Club Loonies Louny „Věřím, že postoupíme do semifinále,“ řekl.

Přes dvě stě mladých baseballistů je ubytováno v ZŠ Prokopa Holého. Díky tomu mají žáci této školy mimořádné volno. „Zajistili jsme pro sportovce a jejich doprovod spaní ve třídách, jídlo jim připravují naše kuchařky. Jelikož je škola z půlky obsazena, vyhlásil jsem žákům třídenní mimořádné prázdniny,“ uvedl Milan Čermák, ředitel školy.

Město Louny zajistilo kvalitní program a zázemí pro sportovce. Kromě druhého hřiště za cyklistickým stadionem mají volný vstup do muzea, kina, koupaliště, připravena je prohlídka města. Baseballový turnaj vyvrcholí finálovým zápasem v sobotu od 12 hodin na baseballovém hřišti na výstavišti.

Olympiádu zahájí sportovní legendy: Zátopková, Neumannová a Železný

Olympiáda zviditelní celý region

Zahájení olympiády v Lounech uvidí také Japonci