Více o obou akcích se dočtete v souvisejících článcích vpravo!


Lounské Vábení nebo Open air festival v nedalekém Panenském Týnci. Takové dilema teď řeší mnoho fanoušků hudby z Loun a okolí. O víkendu se totiž v Lounech a Panenském Týnci konají dvě velké akce nabité zvučnými hudebními jmény.

Nadcházející víkend bude plný hudby a zábavy. V okrese se uskuteční dvě velké hudební akce – 2. ročník Open Air Festivalu v Panenském Týnci a osmý ročník městské slavnosti Letní lounské vábení.

Festival Open Air je označován za největší taneční akci, a to jistě právem. Vždyť do České republiky přiváží legendy elektronické scény The Chemical Brothers. Jejich vystoupení bude provázet velkolepá audiovizuální show. Vedle nich vystoupí na festivalu další legendární britská formace – Leftfield. Fanoušci se mohou těšit na výběr z jejich nejznámějších skladeb ze dvou vydaných studiových desek. První z nich, album Leftism z roku 1995, je často označováno za nejlepší taneční album všech dob. Druhá deska Rhythm and Stealth vyšla roku 1999.

Dalším velkým lákadlem jsou belgičtí Goose. I oni, stejně jako předchozí dvě hvězdy, navštíví Českou republiku vůbec poprvé. Rockové fandy jistě nadchnou newyorští Interpol, českému publiku představí novou desku nesoucí stejný název jako kapela.

První festivalový den zdarma

Dále se na pódiu během tří dnů vystřídají kapely Good Charlotte, Skyline, 100°C, J.A.R, Kryštof, Mig 21, Tata Bojs, Sunshine, No Name, Michal Hrůza, Sto zvířat, Totální nasazení a mnoho dalších. Festival není ale pouze o hudbě, zábavu tam nalezne celá rodina. Akce startuje již dnes odpoledne a první den je pro návštěvníky zdarma.

Vábení = hudba, ohňostroj i sport

Město Louny bude žít Letním lounským vábením. Tradiční slavnost, která je zároveň oslavou řeky Ohře, začne v pátek. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení na třech pódiích i sportovní klání.

V programu vystoupí mimo jiné Sto zvířat, Kamil Střihavka, Toxique, Marek Ztracený, Blue Effect, své pódium budou mít i lounské kapely.

Vábení je ale i o sportovních akcích – turnaje ve volejbale, házené či fotbale. Do programu je zařazen také turistický pochod či cyklovýlet, který zavede účastníky do oblastí Poohří. ASK Elna Počerady navíc pořádá v sobotu atletický mítink mládeže Velká cena ČEZ, uskuteční se na hřišti Základní školy Přemyslovců od 10 hodin.

Nedělení večer rozzáří nebe nad městem Louny nebeské lucerny.