Velké štěstí měla 12letá dívka, která to hodně přehnala s alkoholem na žatecké Dočesné. Opila se do bezvědomí, sama pak ležela pozdě večer v parčíku pod hradbami poblíž Libočanské branky. Tam ji našel náhodný kolemjdoucí, což jí zřejmě zachránilo život. Případ už prošetřuje policie.

„Dívku nalezl náhodný kolemjdoucími v bezvědomí v silně podnapilém stavu. Sanitka ji převezla na dětské oddělení žatecké nemocnice, kde skončila na lůžku intenzivní péče," sdělil Slavomil Jurnečka, ředitel spolku Záchranáři Žatec, jehož členové tradičně dohlížejí na průběh Dočesné a dívce přímo na místě pomáhali.

Pokud by dívku nikdo nenašel, hrozilo, že se udusí zvratky. Ležela totiž bez hnutí na zádech a mohla je lehce vdechnout.

Policie ČR případ prověřuje. „Pátráme zejména po osobě či zařízení, které dívce alkohol podalo. Policisté vyrozuměli rodiče a sociální odbor městské úřadu," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí s tím, že policie obecně takto postupuje i v jiných případech. Například, když policisté kontrolují, zda v restauracích se nepodává alkohol mladistvým. „Důraz klademe na otázku, kdo alkohol podal," uvedla mluvčí.

Provozovatelé restaurací a barů si v posledních letech více toto riziko uvědomují a podle policejní mluvčí mladistvým alkohol ve velké míře už neprodávají. Většinou je praxe taková, že spíše než přímou koupí si mladiství seženou alkohol přes staršího kamaráda.