Opilý mladík napadl ve čtvrtek odpoledne strážníka městské policie v Lounech. Ke zranění nedošlo, pouze mu útočník poškodil brýle.

K incidentu došlo po té, co se hlídka strážníků snažila zklidnit dva opilé mladíky v centru města. „V půl třetí odpoledne byla hlídka strážníků v centru města upozorněna kolemjdoucí ženou na dva zjevně opilé mladíky, kteří jdou Pražskou ulicí a hlasitě pokřikují. Jeden z nich měl v ruce krabicové víno,“ popsal začátek případu Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

Strážníci oba později zjištěné muže ve věku 22 a 23 let z Loun zastavili v Bezejmenné ulici a vyzvali je k prokázání totožnosti. „Mladší z nich předložil občanský průkaz. Druhý neměl u sebe žádné doklady a začal strážníky slovně napadat a urážet. Neuposlechl a nereagoval ani na opakované výzvy k následování hlídky ke služebnímu vozidlu z důvodu převozu na Policii ČR ke zjištění totožnosti,“ dodal M. Malý s tím, že strážníci proto museli použít hmatů a chvatů a muže k vozidlu odvedli.

Po přesvědčení se, že nemá u sebe zbraň, byl naložen do vozidla. „Muž ve vozidle stále strážníkům vyhrožoval a jednoho z nich se snažil fyzicky napadnout pěstmi. Strážníci jej vytáhli ze služebního auta a pro stále trvající aktivní odpor a snahu strážníky fyzicky napadnout byl pomocí hmatů fixován na zemi, kde mu byla nasazena služební pouta,“ popsal M. Malý.

Následně byl převezen na Polici ČR, kde byl ponechán pro podezření z trestného činu útoku na veřejného činitele. „Během zákroku nedošlo k žádnému zranění, pouze k poškození brýlí zakročujícího strážníka,“ informoval M. Malý.