Práce na přejezdech v ulicích Rakovnická a Poděbradova mají podle radnice probíhat od 11. do 19. prosince. Vlaky před nimi budou opakovaně houkat a projíždět pomalu. Úpravy zabezpečovacího zařízení provede Správa železnic. 

„Kvůli dopravním omezením, která museli obyvatelé Loun v tomto roce strpět, se vedení města se Správou železnic domluvilo na kompromisní variantě, a to zachování provozu na železnici i po silnici se zavedením omezení a bezpečnostních opatření. Před železniční přejezd se umístí dopravní značky Pozor, zabezpečovací zařízení vypnuto z činnosti a Stůj, dej přednost v jízdě. Rychlosti vlaků se v místě přejezdu omezí na 10 kilometrů v hodině a vlaky budou opakovaně houkat,“ vysvětlil Marcel Mihalik, mluvčí lounského městského úřadu.

Klára Lapková stojí za vznikem projektu SmysLoun.
Mamince na rodičovské chybělo v Lounech místo pro děti. Tak ho vytvořila

V úvahu připadaly ještě dvě jiné možnosti - uzavřít přejezdy pro automobily a chodce a nebo nahradit v dotčeném úseku železniční dopravu autobusy.

„Úprava se dělá pro zvýšení propustnosti trati, neboť v současnosti může v tomto traťovém úseku jet pouze jeden vlak. Teprve poté, co obslouží mezilehlé zastávky Louny město a Louny střed a přijede do další stanice, může vyjet jiný vlak. Kapacita už ale dopravcům nestačí,“ dodal mluvčí radnice.