Teprve před nedávnem skončila v Podbořanech rekonstrukce školky v Žatecké ulici a už se připravuje obnova dalšího školního zařízení. Drobných oprav se dočkají i tamní základní školy, začne se připravovat také studie na rekonstrukci polytechnického pavilonu na 1. základní škole.

Za opravy školky v Žatecké tři miliony

Rekonstrukce budovy školky v Žatecké ulici, která už nevyhovovala současným hygienickým normám, přišla město na více než tři miliony korun. „Další velkou akcí ve školských zařízeních města je letos výměna oken v základní umělecké škole a v domě dětí a mládeže,“ informoval Deník podbořanský místostarosta Karel Honzl.

Ještě letos se také vyřeší problém, který má mateřská školka v Hlubanské ulici s kotly. „Rada města schválila uvolnění částky ve výši sto tisíc korun na nákup nových kotlů,“ pokračoval podbořanský zástupce starosty. Právě školka v Hlubanské by se měla dočkat rekonstrukce v příštím roce. Na její opravu bude město potřebovat částku kolem čtyř milionů korun. „Oprava pravděpodobně začne v příštím roce. Bude o něco dražší, než se původně předpokládalo, protože na budově je hodně členitá fasáda, což rekonstrukci prodraží,“ sdělil na náš dotaz Roman Hodek, vedoucí odboru investic na podbořanské radnici.

Peníze půjdou v příštích letech také do základních škol. Nejnaléhavější je v Podbořanech v tomto směru stav takzvaného polytechnického pavilonu na 1. základní škole. Ten nevyhovuje energetickým auditům, ani současným potřebám školy. „V příštím roce chceme nechat vypracovat studii na jeho rekonstrukci. Ta by nám měla napovědět potřeby školy a měla by také určit rozsah oprav,“ řekl Karel Honzl. Rozvíjet svůj areál chce i Masarykova základní škola. „S vedením školy jsme se dohodli, že zkusíme požádat o dotace na vybudování hřiště pro menší děti,“ dodal.

Školy a školky potřebují desítky milionů korun

V Podbořanech začala oprava mateřské školy