Vlastník silnic 2. a 3. tříd Ústecký kraj jich v okrese Louny letos opraví víc, než se původně plánovalo.

Stát totiž pošle do kraje víc peněz, takže krajští radní mohli tento týden doplnit plán oprav silnic pro letošní rok. „Státní fond dopravní infrastruktury poskytne 291 milionů korun na zvýšení bezpečnosti na silnicích v Ústeckém kraji. Z těchto peněz budou hrazeny jak opravy, schválené radou kraje už v únoru za 100 milionů korun, tak dalších 41 akcí v celkové hodnotě 176 milionů korun,“ uvedl František Janačík z Krajského úřadu Ústeckého kraje.

V okrese Louny se tak dočkají opravy také silnice u Chožova ve směru na Třtěno a Vršovice. Obnova povrchu má stát osm milionů korun. Zároveň se nově počítá se sanací svahu a rekonstrukcí mostu na silnici mezi Žatcem a Staňkovicemi, což vyjde dohromady na 15 milionů korun.

Do plánu oprav na letošní rok byly už dříve zařazeny čtyři komunikace v okrese Louny. Za sedm milionů korun má být opravena silnice mezi Konětopy a Markvarcem na Podlesí, stejnou částku si vyžádá i rekonstrukce komunikace mezi Blatnem, Malměřicemi a křižovatkou se silnicí I/6 na Podbořansku. Kraj rovněž plánuje za tři miliony korun opravit průtah Břvany a stejnou sumu peněz určil na opravu silnice v Kozlech.