Ústecký kraj připravuje další rozsáhlé rekonstrukce silnic. Před několika lety nechal opravit silnici II/226 z Podbořan do Lubence, v současné době probíhá rekonstrukce silnice II/257 z Kozlů na Lounsku do Bíliny.

A v plánu má další obdobně rozsáhlé investice do oprav silnic druhých tříd, které jsou jeho majetkem, v okrese Louny za stovky milionů korun. Chce na ně získat peníze z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Právě z tohoto zdroje získal Ústecký kraj 105 milionů korun na rekonstrukci silnice Kozly – Bílina za 113 milionů. Ústecký kraj už požádal o dotaci na rekonstrukci silnice II/224 Kadaň – Podbořany.

Opravy mají proběhnout v rozsáhlém úseku od křižovatky se silnicí I/13 Karlovy Vary – Chomutov přes Kadaň, Podbořany, Očihov, Kryry až po křižovatku se silnicí I/6 Praha – Karlovy Vary u Petrohradu. Náklady na rekonstrukci jsou zhruba 818 milionů korun. „Pokud bude projekt kladně posouzen a získá dotaci, rekonstrukce začne podle současných předpokladů v průběhu roku 2009,“ uvedl František Janačík, z Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Částečně by na tuto investici měla navázat rekonstrukce silnice II/225 Kadaň – Žatec, v úseku od křižovatky se silnicí II/224 do Libočan a Žatce. Tuto rekonstrukci kraj připravuje spolu s opravou silnice II/227 Žatec – Rakovník na hranici se Středočeským krajem mezi Deštnicí a Svojetínem. „U této akce je úmyslem kraje požádat také o dotaci z ROP, ovšem doposud tak v rámci vypsaných výzev učiněno nebylo. Náklady a ani přibližný termín zahájení prací není znám,“ dodal F. Janačík.

Ústecký kraj chce z ROP získat také dotaci na rekonstrukci silnice II/229 Louny – Ročov za 270 milionů korun.