Na několika místech v okrese Louny začaly po skončení zimy tradiční opravy povrchů silnic. Řidiči si musí dávat pozor, někde jsou práce spojené s omezeními a musí počítat při svých cestách se zdržením.

Na hlavní silnici I/7 Praha - Chomutov probíhá oprava asfaltového povrchu u Chlumčan na Lounsku. V denní době se tam tvoří kolony aut, řidiči tak musí počítat s několikaminutovým zdržením. Práce mají skončit ještě tento měsíc. Stejně tak jako další oprava silnice u Loun I/28 ve směru na Most.

Zatímco tyto opravy provádí státní Ředitelství silnic a dálnic, práce zahájil také Ústecký kraj na svých komunikacích druhých a třetích tříd. V současné době se opravuje například silnice Podbořany - Lubenec nebo silnice třetí třídy u nedalekých Skytal.

Další opravy se chystají

Rovněž v letošním roce se řidiči dočkají více opravených silnic v okrese Louny. Ústecký kraj letos od státu obdrží 225 milionů korun na rekonstrukce silnic 2. a 3. tříd. V okrese se má opravit celkem devět úseků, plánovaná cena je 70 milionů korun. Nejdražší budou opravy živičných povrchů na silnicích mezi Pšovem a Lubencem, Perucí a Černochovem a Vrbičkou a Kružínem. Opravovat se bude také část silnice Žatec - Rakovník poblíž Velké Černoce a Sádku, nový povrch dostanou také obě silnice vedoucí do Levonic u Postoloprt.

V roce 2015 šlo do oprav silnic 2. a 3. tříd v okrese Louny zhruba 100 milionů korun.