Rozsáhlé úpravy vzhledu škol chystá vedení podbořanské radnice. Všechny školy, které spravuje město, by měly mít zateplení a nová okna.

První škola by se mohla začít opravovat už příští rok.

Radnice chce ušetřit na nákladech za vytápění, navíc školy budou lépe vypadat. „Připravujeme v současné době projektovou dokumentaci na zateplení školních pavilonů. Součástí by měla být všude i výměna oken,“ přiblížil plány Karel Honzl, místostarosta Podbořan.

Město bude žádat o dotace, peníze by měly přijít z Ministerstva životního prostředí. „Pokud peníze dostaneme, mohlo by se s rekonstrukcemi začít už příští rok. Samozřejmě by se všechny školy nedělaly najednou, ale jedna by už v roce 2009 mohla být hotová,“ doufá Karel Honzl. Dostane se i na nejproblematičtější školní stavbu v Podbořanech, tzv. polytechnický pavilon na 1. základní škole. Ten nevyhovuje energetickým auditům. „I tady připravujeme renovaci, v úvahu přichází i přístavba. I tady se pracuje na projektech, zvažovaná úprava by nás vyšla asi na polovinu ceny, než kompletní přebudování,“ pokračoval místostarosta.

V Podbořanech nemyslí jen na školy, v plném proudu jsou tam také opravy mateřských školek. Postupně se opraví všechny tři, každý rok jedna. Série začala v loňském roce, kompletně opravena byla školka v Žatecké ulici. Město do ní investovalo více než tři miliony korun. V současné době už probíhají opravy ve školce v Hlubanské ulici. „Rekonstrukce vyjde město přibližně na dva a půl milionu korun,“ informoval Deník Radek Reindl, podbořanský starosta.

Příští rok se dostane i na poslední školku, v ulici Bří Čapků. „Už před dvěma lety tam byla opravena střecha, příští rok se bude pokračovat s výměnou oken, zateplením a dalšími drobnými úpravami. Letos bude zpracována projektová dokumentace, příští rok chceme rekonstrukci realizovat,“ uzavřel výčet Radek Reindl.