Ke kompletní rekonstrukci všech mateřských školek ve městě přistoupila podbořanká radnice.

Jedna školka už je opravena, další dvě se toho dočkají letos a příští rok.

Další rekonstrukce mateřských školek se chystá v Podbořanech. Letos přijde na řadu školka v Hlubanské ulici. Město už uzavřelo výběrové řízení na dodavatele stavby. „Rekonstrukce by měla vyjít asi na dva a půl milionu korun,“ řekl Deníku Radek Reindl, starosta Podbořan.

Rekonstruovat se bude také fasáda budovy. Na té mají být zachovány výrazné architektonické prvky. Vedení Podbořan by chtělo už příští rok rekonstrukce všech mateřských školek ve městě uzavřít. Chystá se proto také rekonstrukce posledního zařízení, v ulici Bří. Čapků. „Už před dvěma lety tam byla opravena střecha, nyní chceme pokračovat s výměnou oken, zateplením a dalšími drobnými úpravami. Letos bude zpracována projektová dokumentace, příští rok by měla být oprava realizována,“ přiblížil starosta završení obnovy školek.

Do školek šly miliony

Série rekonstrukcí mateřských školek začala v Podbořanech v loňském roce. Kompletně tam byla opravena školka v Žatecké ulici. Město do ní investovalo více než tři miliony korun, opraveno bylo kompletně i vnitřní zařízení.

Ještě před dvěma lety přitom nebylo jasné, zda tato školka vůbec v Podbořanech zůstane. Ozývaly se hlasy, které volaly po zrušení nejmenší mateřské školky ve městě, zastupitelé se ale nakonec rozhodli pro rekonstrukci a zachování.