I když bude oprava poslední ze tří školek stát o šest milionů korun více než podbořanská radnice předpokládala, bude se dělat ještě letos. Během prázdnin proběhne první část rekonstrukce školky v ulici Bratří Čapků ze jedenáct milionů, dokončení se plánuje na příští rok, čeká se na dotaci.

Po Hlubanské a Žatecké přichází na řadu také školka v ulici Bratří Čapků. „Je to poslední školka, kterou potřebujeme zrekonstruovat. Ostatní už mají kompletní opravy za sebou,“ přiblížil starosta Podbořan Radek Reindl.

Peníze se na opravy mateřské školky našly i přesto, že v rozpočtu na rok 2009 se počítalo „jen“ s pěti miliony korun, nejlevnější nabídka od stavební firmy ale byla ve výši jedenáct milionů. Šest milionů zastupitelé uvolnili z akce cyklostezka Čejkovice – Podbořany. Na tu nebude město kvůli problémům s pozemky čerpat dotaci, peníze proto radnice jen přesune v rámci rozpočtu.

„Pět milionů byl jen náš odhad. Až po zpracování projektové dokumentace bylo teprve zřejmé, co všechno se bude muset udělat. Je to ale velká školka a rozsah prací je velký,“ zdůvodnil nárůst oproti předpokládáné ceně Petr Šikl, investiční technik na podbořanské radnici.

Skoro vše se musí zrekonstruovat

Další nabídky přitom byly ještě o mnoho vyšší. Druhá firma chtěla práce dělat za 12,5 milionů, třetí za 16. „Byli jsme se ve školce podívat, budova je ve velmi špatném stavu. Téměř vše se musí předělat,“ pokračoval Ivo Švarc z komise pro rozvoj města.

Dělníci ve školce v ulici Bratří Čapků během letošních prázdnin předělají kuchyň a všechny místnosti pro děti včetně elektroinstalace. „V první fázi uděláme kompletní vnitřky. Bohužel rekonstrukci nejde udělat najednou, a tak zateplení budovy a výměnu oken uděláme později. Zaprvé by to nevyšlo časově, zadruhé na zateplení žádáme o dotaci ze Státního fondu životního prostředí, která se podává zároveň pro více zařízení,“ sdělil Deníku Radek Reindl.

Dokončit chce opravu školky podbořanská radnice ale co nejrychleji. „Doufáme, že se podaří získat dotaci co nejrychleji a opravu poslední naší školky dokončit v příštím roce,“ dodal starosta Podbořan.