Podnikatel Jaroslav Pochman, který osvětlení spravoval řadu let, totiž vypověděl s městem mandátní smlouvu. Důvodem je spor o výši nájemného právě v areálu technických služeb. Po loňských komunálních volbách nové vedení města odvolalo ředitele technických služeb Andreje Greža. Hlavním důvodem bylo podle místostarosty Aleše Kassala uzavírání pro město nevýhodných smluv.

Nové vedení města A. Grežovi mimo jiné vytýkalo, že dva podnikatelské subjekty, které sídlí v areálu technických služeb, za to platí nízký nájem. Firma Likor tehdejšího vlastníka Jaroslava Hladkého dostala z areálu výpověď. Jaroslavu Pochmanovi radnice zvedla nájem. „To se mi příliš nelíbilo. Nevím, proč bych měl v areálu technických služeb platit nájemné, které je srovnatelné s cenami v centru města. Zisk z údržby osvětlení by šel do placení nájmu. Navíc jsme si místo sami opravili a zvelebili, prostě jsem nesouhlasil s tím, abychom platili vyšší nájem,“ sdělil Deníku Jaroslav Pochman.

Proto podle jeho slov z areálu technických služeb odejde a zároveň vypověděl s městem mandátní smlouvu o údržbě veřejného osvětlení. „I kdybych se přestěhoval jinam, nemám jistotu, že by se mnou město mandátní smlouvu o údržbě osvětlení v budoucnu nevypovědělo,“ uvedl J. Pochman.

Jaroslav Pochman zaměstnává pět lidí, kteří se o osvětlení starají. „Je vysoce pravděpodobné, že tyto pracovníky převezmou technické služby a budou se o veřejné osvětlení v Žatci starat sami,“ uvedl Aleš Kassal, místostarosta města. J. Pochman chtěl vypovědět mandátní smlouvu podle usnesení rady k 30. září. S tím radní nesouhlasí a trvají na dodržení výpovědní lhůty daných smlouvou. O veřejné osvětlení by se tak technické služby měly v Žatci začít starat od 1. ledna 2008.