„Jde asi o otravu bakteriemi,“ soudila Lenka Šimůnková, ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje. A to poté, co děti zvracely a měly průjem. „Dostaly k večeři zapečené těstoviny,“ doplnil Prokop Voleník, mluvčí Krajské záchranné služby. Ta na táboře v Žerotíně na Lounsku zasahovala. Dokonce povolala evakuační autobus krajských hasičů.

Na padesát účastníků tábora ve středu obědvalo koprovou omáčku a večeřelo zapečené těstoviny. Obě jídla jsou podle hygieniků v létě riziková. „U zapečených těstovin není jistota, že vejce dostatečně tepelně upravíte,“ připomněla  Šimůnková.

Hygienici tedy nenechali nic náhodě. Po kontrole zázemí dětského tábora v Žerotíně a rozhodli zavřít nejen jeho kuchyni, ale celý tábor. „Při velkých pochybeních nebylo možné nechat kuchyni v provozu. Zakázali jsme vařit, tábor ukončili,“ podotkla Šimůnková.

„Dělali jsme asistenci při převozu dětí do nemocnic,“ upřesnil operační krajských hasičů z ústeckých Všebořic. „Požadavek přišel od záchranné služby o půl deváté večer 3. července. Evakuační autobus používáme v situacích, nemají-li lidé možnost ubytování. Tedy je rozvezeme jinam. Autobus se používá se třeba na dálnici, která je dlouhodobě uzavřená, k převozu zraněných do nějakého centra. Ale nyní si nevybavím, kdy naposledy jsme takto autobus využili při evakuaci z letního dětského tábora,“ řekl Deníku operační důstojník hasičů.

S podobnými zásahy se záchranáři nesetkávají často. Ale zde bylo třeba hasiče žádat o pomoc. „Byl tu velký nepoměr počtu „jídlem otrávených dětí“ k nemocnicím, kam je bylo potřeba odvézt. A vůči počtu zasahujících záchranářů. Pro nás je to mimořádná událost,“ vysvětlil Prokop Voleník, mluvčí krajské záchranky. Nešlo o velkou havárii na dálnici či železnici, ale bylo třeba převézt množství dětí se zažívacími potížemi do zdravotnických zařízení k vyšetření. „Pro nás je snadnější žádat kolegy z hasičského záchranného sboru o autobus, jako právě zde,“ uvedl mluvčí záchranářů Voleník.

Některé děti mají jít domů až dnes

Některá děti byly ambulantně vyšetřené a z nemocnic propuštěné už ve čtvrtek 4. července. Další čeká propuštění dnes, 5. července. „Ale hygiena tábor již ve čtvrtek zavřela,“ poznamenal záchranář.

Nevybavil si ovšem, že by na dětském táboře v kraji nedávno záchranka podobně zasáhla. „Podobné události se dějí. Třeba v červnu nás volali  na festival jídla na náměstí do Litoměřic. Zákazníci jednoho stánku tu měli zažívací potíže a my poté případ hlásili krajské hygienické stanici,“ ohlédl se Prokop Voleník.

Jak uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková, taková rizika zvlášť v teplém létě hrozí. Jak v médiích varovala, zákazníci by měli být obezřetní při konzumaci jídel s majonézami. „Hrozí riziko, že pokrmy nejsou dostatečně tepelně upravené,“ upozorňuje na varování krajské hygieničky její krajský kolega Voleník.