Vzrušení, adrenalin a hlavně zábava. To jsou důvody, proč se paintballový nadšenci oblékají do maskáčů a střílí po sobě kuličkami s barvou.

Paintballové hřiště o rozloze osmi tisíc metrů čtverečních vyrostlo i v Lounech v bývalém vojenském areálu.

Střílí muži i ženy. „Paintball je pro každé, kdo se chce pobavit. Je to také o adrenalinu a vzrušení z dobývání. Zahrát si může každý od 15 let. Mladší pouze v doprovodu rodičů nebo dospělé osoby. Paintball není pouze doménou mužů. Chodí si k nám zastřílet i ženy. Nejedná se o příliš náročný fyzický sport,“ uvedla Michaela Helcová, provozovatelka lounského hřiště.

Vybavení a ochranné pomůcky vám půjčí. „Prakticky nic nepotřebujete. V současné době jsme schopni kompletně vybavit 16 hráčů. To znamená, že dostanou paintballovou pistoli, masku, rukavice a maskáčovou kombinézu. Vhodné je také používat chránič krku. Zásah kuličkou je totiž nepříjemný. Vybavení budeme postupně rozšiřovat,“ vysvětlila M. Helcová.

Barviva není třeba se bát

Barevné kuličky jsou zdraví neškodné. „Jedná se o želatinovou kuličku s potravinářským barvivem. Barvivo je ekologicky nezávadné. Při kontaktu s kůží ji nijak nepodráždí. Z oblečení se dá dobře vyprat,“ pokračuje M. Helcová.

Paintball nabízí různé možnosti boje. „Každý tým si může vybrat, co mu více vyhovuje. Od rychlých útočných akcí, přes akce jednotlivých střelců. Také mohou všichni bojovat proti všem. Nejčastěji se ale hráči rozdělí do dvou skupin a bojují proti sobě. Hráč, který je zasažen kuličkou, která na něm zanechá výraznou barevnou značku, je ze hry vyřazen.

Mezi oblíbené varianty hry patří také dobývání objektu nebo ubránění vlajky,“ přiblížil Honza Fišer. Zahrát si můžete od 150 korun. „Nabízíme tři cenové tarify, které se liší počtem kuliček. Do ceny je zahrnuta zbraň, náplň CO2, maska, rukavice a šátek. Po předchozí domluvě jsme schopni zajistit pro hráče občerstvení. K dispozici je samozřejmě zázemí s možností toalet. Lidé si mohou přijít zahrát po předchozí objednávce o víkendu, ale i v týdnu,“ dodala M. Helcová.