Zároveň s budoucími majiteli radnice podepisuje kupní smlouvy. Jejich noví vlastníci tak mohou po vyřízení stavebního povolení začít stavět rodinné domy. Celkem jich tam má vyrůst dvacet sedm, město je prodalo během loňského roku. Zasíťování těchto parcel vyšlo město na zhruba 40 milionů korun.

Kapacita sítí je ale nadimenzována tak, aby byla v lokalitě další možná výstavba rodinných a bytových domů. Dalších dvacet parcel pro rodinné domky chce připravit město v lokalitě ve druhé etapě. Celkové náklady na jejich zasíťování by měly vyjít na 27,5 milionu korun. Pro letošek má město v rozpočtu na tuto investici připraveno deset milionů korun, zbytek by mělo uhradit z rozpočtu v příštím roce.

Podle záměru města by v lokalitě Kamenný vršek na jižním okraji města mezi stadionem Flóra a silnicí na Holedeč mělo ve třech etapách být připraveno celkem třiašedesát stavebních parcel pro rodinné domy. Ve třetí etapě by se tak mělo zasíťovat zbylých 16 stavebních parcel. Kromě rodinných domů má v lokalitě vyrůst také 120 bytů v šesti patrových domech. Ty mají stát poblíž silnice na Holedeč.