Město Žatec se chystá zasíťovat další stavební parcely pro rodinné domy na Kamenném vršku. Radní uložili odboru rozvoje města, aby zařadil tuto akci do investičního plánu pro rok 2013. Pokud to schválí zastupitelé, v příštím roce by mělo město přistoupit k zasíťování dalších 12 stavebních parcel.

Město Žatec v rámci první etapy zasíťovalo v lokalitě u stadionu Flóra 27 parcel, v první části druhé etapy pak dalších 13. Z těchto parcel jsou nyní volné poslední dvě, zbylé se v minulých letech prodaly.

V příštím roce by mělo dojít k zasíťování zbylých čtyř parcel druhé etapy a dalších osmi, které jsou součástí poslední, třetí etapy. Město tedy připraví a následně nabídne k prodeji celkem dvanáct stavebních pozemků. „Zároveň budou sítě přivedeny do blízkosti posledních přibližně dvaceti parcel. U těch ještě není rozhodnuto, zda je město potom zase zasíťuje samo, nebo je prodá s tím, že si sítě k parcelám už dovedou sami stavebníci," vysvětlil Jan Novotný, místostarosta Žatce.

Budou bytové domy?

Inženýrské sítě budou zároveň přivedeny do blízkosti pozemku směrem k silnici do Holedeče. Na něm mají vyrůst bytové domy. Záměr společnosti Eube, která je tam před lety chtěla vystavět, se nakonec nerealizoval. Žádný další investor o výstavbu bytů neprojevil zájem. Město proto zvažovalo, zda na části pozemku neprovede změnu územního plánu tak, aby rodinné domy mohly vyrůst i tam. Zastupitelé změnu ve čtvrtek 6. září vpodvečer odsouhlasili.

Položení inženýrských sítí a výstavba komunikací by v příštím roce měly město vyjít podle projektové dokumentace na sedm a půl milionu korun. Skutečnou cenu ukáže až výběrové řízení na zhotovitele. Zatím nebylo rozhodnuto, za jakou cenu bude město parcely stavebníkům prodávat. V první etapě chtělo 450 korun za metr čtverečný. V druhé nejprve požadovalo 1250 korun, po nezájmu lidí je zlevnilo na 950 korun.

Zasíťování prvních 27 parcel na Kamenném vršku město stálo zhruba čtyřicet milionů korun, sítě k dalším třinácti pozemkům pak přibližně 25 milionů korun.