Radnice v Lounech se už poněkolikáté pokusí prodat pozemky po bývalých štábních budovách v Zahradním městě formou veřejné dražby. Pokud by se všechny tři pozemky podařilo prodat za minimální vyvolávací cenu, do městského rozpočtu by přibylo přes 9 milionů korun.

Ovšem to je málo pravděpodobné, neboť pozemky se snaží město prodat již několik let – a zatím nemá úspěch. Dražby se uskuteční 15. července. Všechny tři pozemky jsou určeny pro zástavbu bytovými domy.

Loni nechala radnice zbourat tři bývalé vojenské budovy. Pozemky ještě s budovami se radnice snažila prodat od roku 2004. Za uplynulé roky vyrostly v sousedství desítky rodinných domků, několik objektů pro podnikání a bytové domy. Město také připravuje vybudování Zeleného náměstí, které obklopují právě prodávané pozemky.

Náměstí bude moci být ale hotovo, až budou pozemky prodány a investoři tam dokončí stavební práce. Armádní majetek město získalo v roce 2003 bezúplatným převodem. Areál bývalých vojenských kasáren se proměnil během několika let v novou obytnou čtvrť – Zahradní město.