Radnice třetí etapu revitalizace areálu navrhla k zařazení do plánu investic města na rok 2020, který budou v závěru roku schvalovat zastupitelé. „V rámci třetí etapy by měl být řešen prostor bývalého hřiště na hokejbal a současná plocha se skate překážkami včetně úprav prostoru hlediště. Záměrem je v této části rozšířit multifunkční sportovní areál o další volnočasové aktivity, zejména vybudování víceúčelového hřiště s umělým povrchem na míčové hry, parkourového hřiště a plochu se skate překážkami,“ vysvětlila vedoucí odboru správy majetku lounské radnice Blanka Sunkovská.

První dvě etapy úprav areálu se dokončily loni a letos. Loni vyrostlo hřiště pro menší děti s houpačkami, prolézačkami a dalšími atrakcemi včetně vodních prvků, letos v létě se otevřelo travnaté hřiště na malou kopanou uprostřed areálu. Město za obě etapy zaplatilo celkem 7,9 milionu korun. Kolik bude stát třetí fáze, ukáže výběrové řízení na firmu, která práce provede.

O areál letního cvičiště se stará Správa sportovních zařízení města Loun. „O dětské hřiště i hřiště na malou kopanou je zájem, obojí je využívané. Chodí rodiče s dětmi, sportovci, občas si přijdou zakopat samotné starší děti. Určitě celému areálu prospěje, když se dokončí i třetí etapa revitalizace. Areál bude ještě víc atraktivní,“ sdělil ředitel správy Radek Příhoda.

Letní cvičiště nad autobusovým nádražím v Lounech byla původně asfaltová plocha částečně lemovaná betonovými tribunami, areál se za bývalého režimu využíval například k secvičování spartakiád. Později tam vyrostlo zmíněné hokejbalové hřiště, lounský klub ale před lety ukončil činnost. Na betonové ploše ve středu areálu kdysi stála nafukovací hala na tenis, její provozovatel ji ale už před lety odstranil. Dnes je místo ní travnaté hřiště na malý fotbal.

Cvičiště je využívané kromě sportovců a veřejnosti i k několika akcím během roku. Je součástí srpnových městských slavností Vábení, program v areálu je zaměřený na malé děti. Letos v srpnu se tam konal čtvrtý ročník charitativní akce na podporu onkologického oddělené chomutovské nemocnice s názvem Memoriál Petry Hézlové. Nesl se ve sportovním duchu, určený byl převážně rodinám s malými dětmi.