Město Louny trápí nedostatek parkovacích míst.

Problém částečně vyřešilo často kritizované zjednosměrnění ulic a stavební úpravy v některých lokalitách. Nicméně vozidel přibývá. Radnice si proto nechala vypracovat studii na parkovací dům, který by stál na Rynečku.

Dům by byl na místě parkoviště supermarketu Billa. „Cílem stavby je vytlačení automobilů z historického centra, dům bude záchytným parkovištěm pro návštěvníky i obyvatele města,“ uvádí se ve vypracované studii.

Pětipodlažní dům nabídne 370 míst. Dům je řešen do spirály, po rampách bude směrován jak provoz, tak i parkování. V centrální části vznikne atrium se zelení. Dům nebude vyšší než okolní budovy, splyne tak s okolím. Příjezd je řešen po komunikaci podél severní strany, která bude zároveň sloužit jako příjezdová cesta k plánovaným řadovým rodinným domům. Dům by měl být novou dominantou náměstí. „Obvodový plášť je proveden z lehké metalické tkaniny, která zdůrazní dynamický tvar budovy. V noci se z ní stane svítící dominanta Komenského náměstí,“ popisuje studie.

Parkovací dům ale asi hned tak nebude. Předběžné náklady jsou vyčísleny na 111 milionů korun a na to město nemá prostředky. Bez dotace je tak stavba nereálná.