Nedostatek míst na parkování trápí už několik let obyvatele podbořanských ulic nedaleko centra města.

Zatímco dříve tamní policie tolerovala stání i na místech, kde to bylo zakázáno, od ledna jsou řidiči důsledně pokutováni.

Obyvatelé sídliště chtějí situaci řešit, poslali na radnici petici, kde vyjadřují svou nespokojenost. Problémy s parkováním jsou v ulicích nedaleko centra dlouhodobě. Dřívější vedení podbořanské policie ale lidem špatné stání, právě kvůli nedostatku parkovacích míst v centru, tolerovalo. To se ale s příchodem nového vedení změnilo.

„Jsou tam jednoznačně zákazové značky, řidiče pokutovat musíme, zvláště pokud tam stojí dlouho,“ hájí se vedoucí podbořanského obvodního oddělení Policie ČR Eva Záhorská.

Někteří občané si stále myslí, že policie nepokutuje neposlušné řidiče dost často, chtěli by ještě přitvrdit. „Už je to lepší než dříve, ale pořád tu stojí auta tam, kde by neměla,“ tvrdí například obyvatel František Štěpánek.

S tím vedení policie ani radnice nesouhlasí. „Všechny pokuty jsou zadokumentované, některé řidiče řešíme i opakovaně,“ řekla na dotaz Deníku Eva Záhorská. „Policie určitě pokuty dává, s příchodem nového vedení jsme spokojeni. Situace v Podbořanech se zlepšila,“ pochválil práci policie Radek Reindl, starosta Podbořan.