Spor o překážející auto při opravě vodovodu v Šafaříkově ulici v Žatci přerostl v pěstní potyčku mezi pracovníkem Severočeských vodovodů a kanalizací (SčVK) a strážníkem městské policie.

Strážník musel po incidentu vyhledat lékařské ošetření. Případ v současné době vyšetřuje kriminální policie.

K incidentu došlo minulou středu, 3. srpna, kolem deváté hodiny ráno ve zmíněné ulici. Pracovníci SčVK tam opravovali vodovod. Kvůli špatně zaparkovanému autu, které jim bránilo v práci, zavolali městskou policii. „Strážník, který přijel, nám začal vyčítat, že mu přiděláváme práci. Že jsme měli dát na místo večer značky,“ popsal začátek incidentu Štefan Lesniak, pracovník SčVK. „Značky jsme na místo nedávali, neboť kdyby auta nestála tam, kde nemají, nepřekážela by nám. To překážející auto stálo v křižovatce,“ dodal.

Slovní spor mezi ním a strážníkem městské policie se pak vyhrotil tak, že došlo na pěsti. „Strážník na mě zaútočil první, udeřil mě do obličeje. Když to udělal podruhé, začal jsem se bránit, uhodil jsem ho taky,“ řekl Š. Lesniak, který pak incident oznámil na Policii ČR. „Chtěl bych požádat případné svědky incidentu, aby se se svým svědectvím obrátili na policii,“ dodal Štefan Lesniak.

Policisté v současné době incident šetří. „Oznámení nejprve prověřovali policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Žatec a v pátek jej předali k šetření kriminální policii. Ta nyní bude ve věci provádět další úkony včetně vyžádání lékařské zprávy a zjišťování ostatních důkazních materiálů a poté rozhodne,“ sdělila Jaromíra Střelcová, mluvčí Policie ČR v Lounech.

Vedení žatecké městské policie se k případu v současné době nechce zatím vyjadřovat. „Čekáme na výsledek vyšetřování Policie ČR,“ sdělil pouze na dotaz Deníku Luboš Šindelář, zástupce ředitele Městské policie v Žatci.