Desítky policistů napochodovali znovu do Slavětína na Lounsku. Proč? Aby opět pátrali v okolí po Janě Paurové, matce čtyř dětí, která v noci z 2. na 3. února nepřišla domů. Výsledek? Ani při několikáté pátrací akci se dvaatřicetiletou ženu nepodařilo najít.

Policisté znovu vyrazili důkladně prohledat Slavětín a okolí ve čtvrtek 18. dubna. „Proběhla další plánovaná rozsáhlá pátrací akce, které se zúčastnila také krajská pořádková jednotka. Nasazena byla také speciální pátrací technika. Ženu se najít zatím nepodařilo, stále po ní pátráme, plánujeme v brzké době další podobné akce," sdělila na dotaz Deníku Alena Bartošová, krajská policejní mluvčí.

Žena je nezvěstná více než dva měsíce, ztratila se první únorový víkend. Nejdříve pátrali lounští policisté, po čase vyšetřování převzali jejich krajští kolegové. Policisté mají několik vyšetřovacích verzí, odmítají ale jakoukoli z nich komentovat.

Co se stalo? Zatím se neví

Mezi lidmi se mluví o náhlém odchodu z domova kvůli vleklým problémům v rodině nebo velkým dluhům, které rodina má, nebo o nešťastné náhodě, ale také o sebevraždě nebo vraždě. Policejní vyšetřovací verze jsou v podstatě podobné.

Některá média v poslední době stále více spekulují o roli manžela Pavla v celém případu. Podle svědků ze Slavětína nebyl vztah mezi manželi ani zdaleka ideální. Řeči o násilí ale Pavel Paur odmítá. Občas ale údajně žena příliš pila. „Nebil jsem ji, jen jsem se bránil jejím opileckým výpadům," uvedl. Média si také všímají některých nesrovnalostí ve výpovědích devětatřiceti­letého muže. „Tyto spekulace médií nebudeme nijak komentovat. Prošetřujeme samozřejmě více vyšetřovacích verzí, žádnou nemůžeme v tuto chvíli vyloučit," řekla Deníku policejní mluvčí Bartošová.

Najednou byla pryč

A jak došlo ke zmizení matky čtyř dětí právě podle manžela? Jana Paurová zmizela v noci nebo nad ránem ze soboty 2. na neděli 3. února. „Probudil jsme se ráno a ona byla pryč," tak oznámil záhadné zmizení Pavel Paur. Médiím také už po zmizení potvrdil, že jeho žena utekla i v minulosti. „Bylo to ale jen na den, na dva, a hlavně vždycky dala vědět, kde je," říkal. „Jsme normální rodina," dodával tehdy. Teď už s médii příliš nekomunikuje.

Policie po ženě dál intenzivně pátrá, opět chystá akce se zapojením například speciálně vycvičených psů. Vyšetřovatelé prosí také veřejnost, pokud by měla nějaké poznatky o zmizelé ženě, aby se přihlásili.