Tělo, které našli hasiči 22. ledna v korytě řeky Ohře nedaleko Loun, skutečně patří muži středního věku, po kterém policie pátrala. Naposledy měl být spatřen v Lenešicích na začátku roku. V pondělí 4. února to potvrdila lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. „I když oficiální závěry ještě nejsou hotové, jsme si prakticky jistí, že jde o hledaného muže," sdělila.

Příčinu smrti měla odhalit nařízená pitva. „Zřejmě šlo o utonutí," uvedla J. Střelcová s tím, že ani závěry ohledně důvodu úmrtí nejsou ještě oficiální. „Kdyby tam ale byly náznaky třeba cizího zavinění, ihned by nás informovali," dodala mluvčí. Čekání na definitivní potvrzení se může protáhnout na týdny, v některých případech i měsíce.

Hledali se dva muži

Mrtvého muže středního věku našli hasiči u Vršovic v rámci pátrací akce na řece Ohři. Tu na člunech prohledávali od lounského jezu dále po proudu. Naposledy na pomoc přijeli také policejní potápěči, kteří prohledávali dno pod mostem Veslařů a také samotný jez.

Původně se ovšem hledala jiná osoba - Slovák, který náhle zmizel 13. prosince v Lounech. Tehdy se u vodního toku našla jeho bunda. Až v den akce, tedy 22. ledna, policie do pátrání v řece zařadila také druhého muže, kterého se následně podařilo nalézt. Do té doby neexistovaly žádné indicie, že by se mu právě chladná voda stala osudnou. Po zmizelém Slovákovi stále nejsou známy žádné informace.