Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie v okrese Louny hledá osmdesát dva osob

Okres Louny - Policisté pátrají po sedmadvaceti chovancích výchovných ústavů, i po zločincích.

24.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Milan Kilian

Seznam osob, po kterých v současnosti pátrá policie v okrese Louny, čítá dvaaosmdesát jmen. Jsou mezi nimi odsouzení, lidé podezřelí ze spáchání trestných činů i děti.

Pohřešován rodinou či blízkými je aktuálně v okrese Louny jeden dospělý a jedna mladá, ještě mladistvá slečna. Sedmnáctiletou Petru Naseovou z Milčevsi na Žatecku postrádá její rodina od 17. dubna letošního roku. Slečna zmizela asi s přítelem „Pohřešovaná je 170 centimetrů vysoká, štíhlé postavy, má modré oči a dlouhé hnědé vlasy. Domov opustila pravděpodobně s přítelem ze sousední Radíčevsi,“ sdělila tisková mluvčí Policie ČR v Lounech Jaromíra Střelcová.

Kromě těchto dvou pohřešovaných osob hledají policisté na Lounsku dalších osmdesát lidí, i mezi nimi jsou děti. „Hledáme sedmadvacet chovanců výchovných ústavů. Jedenadvacet osob je hledaných kvůli příkazu k zatčení, jedenáct lidí mělo nastoupit do výkonu trestu. U deseti osob se pátrá po pobytu, dvě mají být předvedeny a devět hledaných je podezřelých z trestné činnosti,“ vypočítává lounská policejní mluvčí.

V okrese Louny není moc případů, kdy policisté pátrají po osobách dlouhodobě, třeba i několik let. „Převládají určitě osoby, které jsou hledány krátkodobě, a to i v případech, že jsou hledané osoby podezřelé ze spáchání nějakého trestného činu,“ řekla Jaromíra Střelcová s tím, že u dlouhodobě hledaných se v poslední době začalo používat také vydávání Evropských zatýkacích rozkazů. Ty je možné používat na základě Schengenských úmluv.

Hledané osoby v okrese Louny

27 chovanců z výchovných ústavů
21 osob hledaných kvůli příkazu k zatčení
11 osob, jež mají nastoupit do výkonu trestu
10 lidí, u kterých se pátrá po pobytu
9 osob podezřelých ze spáchání trestné činnosti
2 osoby k předvedení
2 pohřešované osoby (1 dítě)

Často se v celé České republice stává, že hledaný či pohřešovaný stal obětí násilného činu. Okres Louny je výjimkou. „V posledních měsících a letech jsme žádný takový případ naštěstí nezaznamenali,“ informovala Deník Jaromíra Střelcová.

Hledat pohřešované lidi je vždy nepříjemné, i policisty potěší, když se hledaná osoba najde. Zářným příkladem může být případ z loňského září. Ve Vršovicích u Loun se tehdy na pravidelnou procházku vydal pětaosmdesátiletý stařík. Z výletu se však už nevrátil. „První den pátrání v obci i okolí nepřineslo žádný výsledek a tak se pokračovalo i další den. Zapojili se i lounští strážníci a hasiči. Pátrání bylo nakonec úspěšné, stařík byl sice vyčerpaný a podchlazený, ale živý. Objevili ho v místech, kde by ho kvůli potížím s chůzí nejméně hledali – v blízkosti vršovického kopce. I otrlí policisté neskrývali tehdy radost,“ dodala J. Střelcová.

Pomáhají psi, vrtulník i média

Výrazným pomocníkem policistů při pátrání po pohřešovaných osobách jsou také speciálně vycvičení psi, moderní technika i média. Výjimkou nejsou ani policisté v okrese Louny.

Psi či vrtulník se nepoužívají ve všech případech. „Vždy záleží na konkrétním pátrání. Jestliže je hledaný starý nebo nemocný, nebo se jedná o dítě, zapojuje se do pátrání i psovod se služebním psem. V mimořádných případech se používá i vrtulník,“ řekla Deníku Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech. „U těchto lidí je nebezpečí z prodlení,“ dodala.

Ve vrtulnících bývá také zařízení pro hledání osob pomocí tepla, které vyzařují, tzv. termovize. Policii často pomáhají také média. „Pokud pátráme delší dobu bezúspěšně po konkrétní osobě, využíváme i mediálních prostředků,“ sdělila.

Takovým případem bylo například nedávné pátrání po Václavu Janatkovi z Teplicka. Ten skončil poněkud kuriozně – hledaný se nakonec sám přihlásil na policii poté, co se viděl v novinách. „Na hledaného byl vydán příkaz k zatčení pro trestný čin podvodu, jehož se měl dopustit tím, že pod příslibem prodeje rodinného domku vylákal od poškozených zálohu. Uvedl přitom, že je jeho jediným vlastníkem, objekt byl ale předmětem dědického řízení,“ prozradila lounská policejní mluvčí, proč byl Václav Janatka hledán. „Poté, co se viděl ve sdělovacích prostředcích, se sám přihlásil lounským policistům,“ uzavřela Jaromíra Střelcová.

Mezi sdělovací prostředky, které pomáhají policii patří i Deník. Aktuálně například pomáhá při pátrání po sedmnáctileté Petře Naseové z Milčevsi. (Čtěte ZDE)

Autor: Hynek Dlouhý

24.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volební urny už začali úředníci stěhovat ze skladů do jednotlivých volebních okrsků.
5

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Motorák na Švestkové dráze Most - Lovosice.
8

Speciální vlak ukončí sezonu na Švestkové dráze

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Levý nebo pravý břeh? Žatec řeší, kde by mohl být kemp

Žatec - Radnice chce turistům nabídnout místa pro stanování.

AKTUALIZOVÁNO

Dva lidé zemřeli v Jirkově kvůli šesti stovkám. Žhář půjde na 15 let do vězení

Ústí nad Labem, Jirkov - Pachatel nalil na dveře toluen a zapálil ho. Obyvatelé bytu se už nedostali ven.

V bývalém pivovaru v Žatci by se opět mohlo začít vařit pivo

Žatec – Město představilo plán, jak by mohl vypadat areál bývalého Dreherova pivovaru a pozdější Fruty u západního vlakového nádraží. Počítá se s hotelem, restaurací i rodinnými domy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení