Řidiči v okrese Louny se možná dočkají více opravených silnic. Kraje by totiž mohly příští rok získat z nevyčerpaných unijních dotací pro Česko deset miliard korun na rekonstrukce a opravu silnic druhých a třetích tříd. Do okresu Louny by tak mohly na opravy silnic přijít desítky milionů korun.

„Je to historicky největší suma peněz, která kdy byla nabídnuta, protože kraje nemají vlastní rozpočtové příjmy, ze kterých by mohly krýt investice a opravy v oblasti dopravní infrastruktury," prohlásil Michal Hašek jako šéf Asociace krajů ČR.

Převod musí schválit Unie

Částka zhruba 800 milionů korun na kraj by měla být podle něj nabídnuta krajům v rámci operačního programu ministerstva dopravy, pokud převod schválí Evropská komise.

V Ústeckém kraji je sedm okresů, takže na každý by vycházelo zhruba sto milionů korun. To je v porovnání s penězi, které dává ročně Ústecký kraj do oprav druhých a třetích tříd v okrese Louny, velká částka. Na příští rok má ve svém rozpočtu na opravy silnic v celém kraji jen 25 milionů korun. Letos šlo do oprav silnic druhých a třetích tříd v okrese Louny mimořádných 60 milionů korun, většinou je ale tato částka podstatně nižší.