Už loni v prosinci měli lidé z Podbořan nakupovat v novém supermarketu Penny Market. Výstavba má ale zpoždění. Společnost tvrdí, že otevřeno bude v únoru.

Zpoždění otevření nového obchodu, který vzniká přímo ve středu Podbořan, zapříčinily technické problémy. „Prosincový termín jsme nestihli. Máme problémy s výškou podzemní vody, která je už asi osmdesát centimetrů pod úrovní terénu. Předpokládáme ale, že v únoru bychom mohli otevřít,“ sdělil na dotaz Deníku Karel Reytt ze společnosti Penny Market.

Ve stejnou dobu, na konci února, má v Podbořanech otevřít obchod i Billa. Ta převzala prodejnu po řetězci Plus. Prodejny Plusu v celé ČR totiž koupil koncern Rewe. Rewe přitom vlastní jak řetězec Billa, tak i Penny Market. A protože ten už v Podbořanech staví, rozhodla se Plus přebudovat na Billu. (ČtěteZDE).

Obavy z dohody o cenách

U některých lidí právě fakt, že oba velké obchody bude vlastnit jeden majitel, vyvolává obavy. Bojí se, že budou spolupracovat na tvorbě cen a lidé v Podbořanech příliš při nákupech neušetří. „Kdo se těšil na konkurenční prostředí dvou obchodních řetězců, bude mít pravděpodobně smůlu. Přece proti sobě nebudou bojovat dva obchody jednoho majitele. Až čas ale ukáže, jestli se tyto obavy potvrdí nebo ne,“ uvedl v diskuzi na internetových stránkách Deníku například Petr Mojžíš.

Nedaleko budovy pošty vznikne v Podbořanech obchod o velikosti 760 metrů čtverečních, parkoviště má pojmout téměř 90 vozidel. „Bude to standardní prodejna Penny Marketu, jak ji lidé znají i z dalších českých měst. Součástí obchodu bude také samostatné pekařství a řeznictví,“ uvedl Karel Reytt.

Pozemky v Podbořanech pro stavbu obchodu získala společnost Penny Market v září 2007. Vyhrála tehdy tahanici s firmou Lidl, která chtěla obchod postavit na stejném místě. Tam, kde nyní vzniká Penny Market, už obchod s potravinami byl. Dlouhá léta tam působila firma Rulf.