„Dáša byla odebrána původní majitelce kvůli týrání. Žena pejska dlouhodobě zanedbávala, bila, záměrně ji přivazovala na velmi krátký provaz či řetěz. Jediný úkryt pro Dášu uvázanou na dvorku byl starý stůl, pod kterým byla louže a kus mokrého hadru, na kterém ležela. Vodu na pití měla špinavou a majitelka pro ni dlouhodobě neměla žádné krmivo,“ informovala lounská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Právě úřad ve spolupráci s jimlinským útulkem případe řešil. Fenka po odebrání původní majitelce měla špinavou srst, zapadlé oči, viditelná žebra a vystouplé pánevní kosti, celkově byla ve velmi špatné kondici. „Bylo proto rozhodnuto o odebrání zvířete a majitelem se stal stát, který jí umístil v jimlínském útulku na zotavenou,“ uvedl úřad.

Trialové posádky ze Žatce  byly u natáčení pořadu Zázraky přírody
Trialové posádky ze Žatce byly u natáčení pořadu Zázraky přírody

Po prvotním prohlédnutí u veterináře se v útulku báli špatných zpráv, protože Dáša měla nehybné zadní nohy. „Šlo naštěstí jen o ochablé svaly a fenka se dala pod péčí útulku, kde se cítila mnohem spokojeněji, brzy dohromady. Zjistilo se, že Dáša je ve skutečnosti veselá, aktivní a miluje procházky. Dášu ji si v útulku vyhlédla nová panička a fenka tak již zamířila do opravdového domova,“ přidali úředníci dobrý konec příběhu