Více než stovka milovníků umění nebo jen kolemjdoucích se zastavila v neděli 14. června odpoledne na pěší zóně Pražská v Lounech. Konalo se tam slavnostní zahájení projektu Piano na ulici. Už z názvu je jasné, o co šlo.

Piano s malým přístřeškem stojí nedaleko vstupu do Jakoubkovy ulice. Jeho uvedení do provozu doprovodil zpěv uznávaného sboru Kvítek, ke klaviatuře poté jako první usedli mladí hudebníci z místní základní umělecké školy, následně se přidali i další přítomní. „Sešli jsme se kvůli prvnímu pianu v Lounech. Říkám prvnímu, protože nemusí být hned poslední. Proč by nemohla být v Lounech další, třeba nebo i tři? Nebudeme skromní," řekl s nadsázkou Jan Petržilka, který s přáteli stál u zrodu myšlenky a celé realizace.

Čtěte více: Piano na ulici v centru Loun se poprvé rozezní v neděli

Hudební nástroj zapůjčil místní hudebník Jan Stehlík. V centru Loun by měl stát podle plánů organizátorů zhruba do října. Pokud se nestane terčem vandalů a jiných záškodníků. Odemčen má být každý den mezi 9. a 22. hodinou.

Troufnete si zahrát něco kolemjdoucím také? Pořiďte krátké video a pošlete nám ho do redakce na adresu lounsky@denik.cz. Použít můžete služby některého z internetových úložišť, my si nahrávku stáhneme a vystavíme zde, případně ho můžete nahrát na Youtube a poslat nám odkaz! Došlé příspěvky zprostředkujeme ostatním čtenářům. Nezapomeňte nám napsat, kdo na nahrávce účinkuje!