V nejbližších dnech začne v Hřivicích rekvalifikační kurz, v jehož průběhu zacvičí najatá odborná firma celkem devět lidí z obcí mikroregionu Podlesí pro práci s motorovou pilou a křovinořezem. „V rámci programu rozvoje lidských zdrojů jsme získali grant z evropských fondů na projekt Podpora aktivní politiky zaměstnanosti pro náš mikroregion Lounské Podlesí,“ připomněl starosta Domoušic a předseda mikroregionu Karel Kutner.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a přinese práci celkem 25 lidem z desítky obcí. V každé obci tak vznikla dvě až tři pracovní místa, která usnadní obecním úřadům péči o obecní zeleň a pomohou udržet pořádek na veřejných prostranstvích. Navíc má většina obcí na Podlesí i les, takže širší znalosti o lesnictví a práce s potřebnými stroji přijde vhod.

Po skončení kurzu získá jeho devět absolventů novou profesi lesní dělník a údržbář veřejné zeleně. „Sledujeme hlavně zlepšení situace na trhu práce v oblasti,“ uvedl starosta Zdeněk Kutner. Jemu i ostatním starostům leží na srdci hlavně zabránit odlivu mladých lidí z oblasti do měst.