V žateckém Chrámu chmele a piva uvařili zcela nové pivo s názvem ExperimentALE. Jeho minipivovar U Orloje je mezi prvními, který k vaření piva použil nově vyšlechtěný český chmel. Pivo je světlá, svrchně kvašená, silně aromatická za studena chmelená třináctka.

Nové pivo je výsledkem spolupráce mezi městským minipivovarem a šlechtiteli z Chmelařského institutu v Žatci. „Pivo vaří v našem pivovaru U Orloje sládek žateckého Chmelařského institutu Jan Hervert, který zároveň vytvořil recepturu a dodává chmelové suroviny na výrobu piva. ExperimentALE je pivo typu IPA z nových českých chmelů,“ vysvětlil pověřený ředitel Chrámu chmele a piva Ondřej Baštýř.

Ilustrační foto
Úroda chmele byla nadprůměrná, sklidilo se ale méně než loni

První várku minipivovar uvařil na konci listopadu, točí ji ve své restauraci od středy 20. prosince. „Tento typ piva jsme ještě nikdy v našem minipivovaru neuvařili. Chceme v tom pokračovat, máme v plánu každý měsíc uvařit jednu pětisetlitrovou várku. Název piva bude stejný, jeho chuť se ale bude měnit. Várky se budou lišit svou stupňovitostí a charakterem, v létě přejdeme na lehčí variantu, pivo bude i tmavší,“ vysvětlil Ondřej Baštýř.

Nové pivo je, jak je i uvedeno v jeho názvu, tzv. ALE. Tento druh je oblíbený například mezi americkými a anglickými pivaři. Jde o svrchně kvašené pivo, které vzniká při vyšších teplotách než klasické české ležáky – spodně kvašená piva. „Naši technologii minipivovaru jsme museli vaření jiného typu piva přizpůsobit,“ řekl Ondřej Baštýř.

V Žatci vaří z úplně nových chmelů

Chmelařský institut v Žatci, který se šlechtěním této plodiny zabývá dlouhodobě, v posledních letech zintenzivnil spolupráci se sládky českých pivovarů. „Některé české pivovary při vaření piv typu ALE už využívají české odrůdy chmele. Nově uvařené pivo v žateckém minipivovaru je ale jedinečné tím, že se při jeho vaření použily novošlechtěnci druhé generace. To jsou chmele, které zatím procházejí registračním procesem a ještě se běžně nepěstují,“ vysvětlil jednatel Chmelařského institutu Josef Patzak.

S nově vyšlechtěným chmelem se ještě nemůže úplně volně obchodovat, využívat ho mohou právě jen minipivovary.

Ilustrační foto.
Kapři jdou pár dní před Vánocemi na dračku. Bez EET

Zjednodušeně se dá říct, že se současný chmel dělí na tři kategorie – jemný aromatický, hořký a voňavý. V Česku se ve velké většině chmelnic pěstuje odrůda Žatecký poloraný červeňák, která patří do kategorie jemný aromatický chmel. Hodí se na výrobu ležáků, tedy pro spodně kvašená piva. Pro svrchně kvašená piva, například typu ALE, už tolik vhodný není. Na tato piva se využívají odrůdy jiných kategorií, které se v Česku dřív příliš nepěstovaly.

V posledních letech ale Chmelařský institut v Žatci několik těchto odrůd vyšlechtil a čeští pěstitelé je vysadili na několika desítkách až stovkách hektarů. „Naší dlouhodobou snahou je vyšlechtit odrůdy českého chmele všech typů, abychom pokryli poptávku pivovarů ve světě,“ sdělil Josef Patzak.

V současné době je zaregistrováno 14 českých chmelových odrůd, z toho jsou dvě nové z letošního roku.