V den státního svátku byla ve čtvrtek 28. října poprvé pro veřejnost otevřena nová stylová restaurace s názvem U Orloje, která je součástí nového Chrámu chmele a piva v Žatci, jenž má být atrakcí pro přijíždějící turisty a návštěvníky města.

Restaurace má vlastní malý minipivovar, kde budou dozrávat nové značky piva přímo před zraky hostů. Na včerejší premiéře se však zatím točila jen jedenáctka ze zavedeného Žateckého pivovaru na druhém konci centra města. Nové pivo v restauraci se začne vařit až o pár týdnů později. Žatecká jedenáctka se v nové restauraci prodávala za 25 korun.

Podnik je vybaven ve stylovém staročeském duchu, k jídlu nabízí typickou českou kuchyni, například gulášek nebo kachnu se zelím. Výzdoba připomíná tradici českého pivovarnictví a chmelařství, k níž se vážou všechny další atrakce Chrámu chmele a piva. Ke slavnostnímu otevření hostům hrála také živá hudba, odpoledne se na podiu vystřídalo několik místních kapel. Na běžný provoz pro veřejnost najede nová restaurace v pondělí 1. listopadu, otevřena pak bude denně od 11 do 22 hodin.